3 tipy pro „Potřebuju toho tolik udělat a nic nestíhám“

Jak zvládnout situace, když máš plný to do list a máš pocit, že nic nestíháš? Že úkolů neubývá, nic se neposouvá, cítíš obří tlak? Je toho na tebe hodně a máš pocit, že nevíš co dřív? Přichází vztek, frustrace, zoufalství? Mám tři skvělé tipy, které mi pomáhají a pomůžou i Tobě.

1. Dýchej. Nádech, výdech. Nádech výdech. Cítíš ten vzduch, který do tebe vchází nosem a vychází ústy? Umíš zpomalit jeho tempo? Vchází chladnější a vychází ohřátý, vnímáš ho? Dech je unikátní nástroj na zklidnění, který máš u sebe VŽDY! Jen si na něj vzpomenout. A vztek se rozpouští, tlak mizí, mysl se zklidňuje.

2. Vem si večer k posteli tužku a papír, lépe sešit. Na stránku si nadepiš dnešní datum a nahoru doplň větu – Dnes mám radost, že se mi povedlo … a pokračuj aspoň 10x. Najdi každou klidně i jen drobnost, z které máš radost, která se ti ten konkrétní den povedla. Oslav každý svůj úspěch! Jsou dny, kdy to jde lépe, a dny, kdy najít něco, co se povedlo, bude chvíli trvat. A co teprv najít těch úspěchu deset, za jediný den! Wow, cítíš, jak jsi užasný/á? Cítíš, jak tvá energie stoupá?

3. Vypni se. Cože?! Teď odpočívat? Dělat něco nevýkonného? Nebo dokonce nedělat NIC? Jak to asi stihnu, když se budu flákat?! Ale jo. Někdy je tlak takový, že hlava začne zmatkovat, množí se chyby, tělo už už vypovídá funkci. Jediný lék je vypnout. Způsobů je mnoho, mi osobně zaručeně zabírá sauna a studená káď (ok, i sprcha slušně poslouží), jakékoli tvoření – třeba malování a pozorování, jak se pigment propojuje s vodou a na papíru vznikají unikátní tvary.. Procházka v přírodě, spojená s pozorováním listů, větviček nebo brouků (nebo vloček, kapek – není špatné počasí, funguje 24/7 – kdy jsi byl naposledy v noci v lese nebo na louce? Co se stane? Když vydržíš bez podcastu a scrollování na mobilu (meditační hudba při malování povolena), tvůj mozek dostane šanci se odpojit od vrstev, které jsou používány při práci a použije opačnou hemisféru, nebo obě propojí – funguje jako kšandy. Když budou napínány neustále a dlouhodobě, nevydrží tolik, jako když je občas necháš ležet volně.

Se zklidněnou a odpočatou myslí se lépe zorientuješ v úkolech a nebudeš nepříjemný na své blízké.

Zajímaly by Tě další tipy, jak žít i podnikat v lehkosti a spokojeně? Sleduj mě na instagramu!

Znáš někoho, kdo by ocenil tyhle jednoduché tipy? Pošli mu link na tento článek.

Podnikáš a potřebuješ podporu, radu? Kontaktuj mě ohledně spolupráce!

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.